A lakberendezés során mindig nagy kihívást jelent, hogy a rendelkezésre álló helyet maximálisan kihasználjuk anélkül, hogy a stílus és funkcionalitás rovására menjen.

Majoros Gabriella is szembesült ezzel a dilemmával, amikor egy praktikus és kényelmes sarkot szeretett volna kialakítani az előszobában. A következőkben Gabriellától tudhatjuk meg a sarokpad készítésének részleteit.

Szerettem volna egy kellemes sarkot kialakítani az előszobában az ablak előtt. Valami olyasmit, ami elnyeli a szezonon kívüli cipőket, táskákat és kinti játékokat. A lehető legjobban akartam kihasználni a helyet, viszont a méretek eléggé korlátoztak. Utánanéztem az elérhető lehetőségeknek, de vagy túl sok kompromisszumot kellett volna kötnöm, vagy túl mélyre nyúlni a pénztárcámban. Végül arra jutottam, hogy akkor lesz igazán olyan, amit szeretnék, ha én magam készítem el.

Amire szükség volt

Először is körbenéztem a pincében és a ház körül, hogy mit találok, amit esetleg fel tudnék használni hozzá. A pincében volt pár szál lambéria és tetőléc, a padláson pedig egy szivacsmatrac. Vettem hozzá 5 csomag, csomagonként 6 db 240*9,6*1,9 cm-es lambériát. Ebből végül 2 csomaggal kevesebb kellett, ezeket vissza tudtam vinni a boltba. Kellettek még csavarok és szövet, amivel a szivacsot vontam be.

Így készült

120 cm hosszú, 60 cm mély és nagyjából 45 cm magas padokat terveztem. Dekopír fűrésszel levágtam 20 db 120 cm-es és 20 db 56 cm-es darabot a lambériából. Ötösével összeillesztettem őket. Lemértem, hogy összerakva mekkora méretet ad ki, ehhez hozzáadtam 0,5 cm-t és így vágtam le tetőlécből a 8 lábat. A 60 cm-es darabokat rácsavaroztam 2-2 lábra úgy, hogy a tetején egy magasságban legyenek és alul legyen a fél centiméteres ráhagyás. Utána hozzájuk illesztettem a hosszabb oldalakat is, így lett a láda oldalfala.

sarokpad 1
Sarokpad és tároló készítése gyorsan

Felül középre még csavaroztam egy lécet, hogy amikor az ülőlap rákerül, akkor meg legyen támasztva ott is. Az ülőlaphoz felhasználtam az itthon talált lambériát, aminek kicsivel szélesebbek voltak a lapjai. 3-3 db-ot illesztettem össze belőlük, így 62 cm-es lett.

sarokpad 3
Sarokpad és tároló készítése gyorsan

Pont annyival nyúlik túl a ládán, hogy megkönnyíti a felnyitást, de mégsem zavaró. A maradék lambériából 2 db-ot csavaroztam az ülőlap aljára, hogy stabilan együtt tartsa. Ráfektettem a matracra és így vágtam ki egy szikével a megfelelő méretű szivacsot. Leterítettem az anyagot, rátettem a szivacsot, arra az ülőlapot és tűzőgéppel rögzítettem. Utána már csak rá kellett helyezni a ládák tetejére. A munka során az volt a legfontosabb, hogy mindent jól mérjek le és pontosak legyenek a vágások.

sarokpad 2
Sarokpad és tároló készítése gyorsan

Szombaton terveztem meg viszonylag gyorsan. Körbenéztem itthon, hogy mit tudok hozzá felhasználni. A további szükséges dolgokat megvásároltam. Vasárnap reggeli után kezdtem neki, talán 9 óra körül és délután 2-re már készen volt.

sarokpad 4
Sarokpad és tároló készítése gyorsan

Gabriella projektje tehát tökéletes példa arra, hogy a megfelelő tervezéssel és egy kis kézügyességgel bárki képes lehet saját igényeihez szabott, egyedi bútort készíteni.