Leginkább a nők problémája szokott lenni, hogy nincs egy ruhájuk se, amit felvegyenek, viszont ez a sok nincs ruha nem fér be a szekrénybe.
Na, de ne általánosítsunk, a férfiaknál is sokszor ugyanez a helyzet. Csak ők “dolgozni jó az” ruhadarabokat halmoznak leginkább. Viszont egy jól átlátható, rendezett szekrénnyel időt és helyet is spórolhatsz magadnak!
A kapszulagardrób módszer lényege, hogy legalább 10, maximum 40-50 ruhadarab marad a szekrényben cipőstől.
Ehhez az első lépés a szortírozás. Bizony! Megúszhatatlan! Rá kell szánnod az időt, hogy átválogasd mi az, amit valóban szeretsz és hordasz és melyek azok a ruhaneműk, amik csak a helyet foglalják.
- Nagy rád? Lötyög rajtad? – Kivele!
- Majd belefogysz egyszer valamikor? – Add tovább!
- Olyan szép, de a vállánál kényelmetlen? – Szabadulj meg tőle!
- Majd jó lesz valamire? – Megnyugtatlak, nem lesz.
Persze, ha varrónő vagy, vagy van valakid, aki az, akkor javítsd meg, amit megtudsz. Egyes darabok az újrahasznosításban is remekül beválnak, mint takaró-alapanyag, vagy portörlőrongy. De az összes többin adj túl, ami nem odavaló! Ha nincs szíved kidobni, add el, ajándékozd el! Lehet, hogy amit te nem szerettél, valakinek a kedvence lesz. Ismerősök, ismeretlenek, segélyszervezetek. Így nem csak helyet szabadítasz fel, hanem a napi jó cselekedet is meglesz!
A válogatás után maradnia kell jól kombinálható, kényelmes daraboknak és persze alkalmi ruháknak is egyaránt. A lényeg, hogy a használható cuccaid lakjanak a szekrényben, így jól átlátható rendszert alakíthatsz ki, búcsút intve a szekrény előtti hosszas morfondírozásnak. Jó rendrakást!