Magunk készíthetjük.
Kissné Horváth Julianna és családja – ahogyan sokan mások is – különlegesebb házszámot szeretett volna. Az üzletek kínálatában nem találtak megfelelőt, ezért Julianna egy képtől inspirálva készített egyet.
Saját készítésű házszám mellett azért döntöttünk, mert mikor felmerült a vásárlás ötlete, olyan házszámokat találtunk, ami a családunk egyik tagjának sem igazán tetszett. Egy-két egyedi darab lett volna, de ott viszont az ára miatt nem került végül vásárlásra a sor.
Mivel régóta szeretem a kreatív dolgokat, ezért döntöttem amellett, hogy saját magam készítem el, a párom közreműködésével. A szüleim szobájában egy hasonló technikával készült kép van a falon, melynek mindig a csodájára járok. Innen jött az ötlet, hogy saját házszámunk így készüljön.
Amire szükség volt:
- egy fatábla,
- lazúr fafesték,
- bognárfejű szeg
- nyomtatott papír sablon a számhoz
- kétoldalú ragasztó csík
- kb. 10 méter 0,3 cm vastagságú dekorációs drót
- színtelen, matt lakk
Így készült:
Az elkészítés folyamatát a falap festésével kezdtem, majd száradás után a kinyomtatott számsablont kétoldalú ragasztóval a falapra ragasztottam.
Ezután a szegelés következett. Amire figyelni kell, hogy a szegek egyenlő távolságra legyenek egymástól. A szegelést követően a papír sablont eltávolítottam.
Majd a drótozás következett. Itt arra figyeltem, hogy minden szeg legalább egyszer érintve legyen.
Mivel apró fejű a szeg, minden egyes szegen körbetekertem egyszer a drótot, hogy nehogy lecsússzon. Sűrűn tekertem, hogy a szám messzebbről is látszódjon, mivel szabadtéren van.
Amikor elkészült, két rétegben fújtam le matt, színtelen lakkal, hogy az időjárás viszontagságainak is ellenálljon.
A teljes költsége hozzávetőlegesen 5 000 Ft volt a házszámnak.
Az elkészítés minden pillanata kikapcsolódás volt számomra, jelenleg egy hasonló technikával készülő búcsúajándékon dolgozom.