Egyedi dobozok, melyeket magad is elkészíthetsz!
A mutatós és egyedi alkotásokra az interneten figyeltünk fel, majd arra kértük az alkotót, Benkóczi Zsuzsát, meséljen az ötletről és a készítés menetéről.
Régóta kreatívkodom hobbiszinten, szeretek mindent kipróbálni. Hol foglalkozáson, tanfolyamon sajátítom el a tudást, hol az interneten, videókon keresztül tanulom a fortélyokat. Adott volt a doboz. amit szerettem volna mutatósabbá tenni.
A technikát Mixed Media technikának hívják, amely a különböző díszítő technikák ötvözetét jelenti. Egy magyar nyelvű videóban láttam először, majd több tíz videót, leírást néztem meg mire nekiálltam.
Az elkészítéshez a dobozon kívül szükség volt:
- struktúrpasztára,
- stencilre,
- gipszkiöntő formákra,
- chipboardokra,
- festékekre,
- waxra,
- ragasztópisztolyra és persze
- fantáziára.
A díszítő elemeket (bizsuk, gombok) ajándékba kaptam, illetve a bolhapiacon vettem, és itthon a szerszámos ládában is találtam hozzá kisebb csavarokat, alkatrészeket.
Ügyelni kell az arányokra, és arra, hogy ne túl sok mindent akarjunk felrakni díszítés gyanánt. Elrontani nem lehet, javítani mindig lehet rajta, hozzátenni vagy elvenni belőle, kinek-kinek az ízlése szerint.
Egy doboz elkészítése a száradási időt is beleszámítva körülbelül 4-5 óra.
Ha semmi nincs otthon, akkor viszonylag drága a kezdeti beruházás. Én az első bevásárlásnál 14 000 Ft-ot hagytam a hobbiboltban. Aztán apránként vettem még ezt-azt. De természetesen, ha több tárgyat készítek, akkor ez az összeg osztódik. Így egy doboz költsége körülbelül 2000 Ft.
Köszönjük Zsuzsának a leírást a páratlan dobozok készítésével kapcsolatosan!